Miért olyan nehéz az alkoholista kezelése?

Szponzorált tartalom

alkoholista kezelése

alkoholista kezelése

Egyre többen küzdenek az alkoholizmussal és sok esetben későn ismerik fel, hogy probléma van. Legtöbbször a család, a barátok jelzik a problémát, a legtöbb esetben azonban maga az érintett ilyenkor még tagadásban van. Kibúvókat, kifogásokat keres, és érzelmi zsarolásra, vagy önmaga megnyugtatására akár egy-két napot vagy hetet még képes alkohol nélkül eltölteni. Azonban eljön az az idő, amikor nyilvánvalóvá válik számára is a függőség.

Az alkoholista kezelése nem egyszerű dolog, ehhez együtt kell működnie a családnak és az érintettnek is. A Felépülők Családi Felépülési Központban egy 28 napos terápiát kínálnak az érintetteknek, mely során megtanítják arra, hogy milyen módszerek vannak a függőség leküzdésére.

Az elvi alapokat az anonim alkoholisták 12 lépése adja, ebben pedig az első lépés az, hogy valaki felismeri, hogy probléma van. Az alkoholizmus nem egy egzakt dolog, tehát nem lehet azt mondani, hogy ha heti 14 egységnél többet iszik egy nő és 21-től többet egy férfi, az már alkoholista. Ezek a mennyiséget a WHO által meghatározottak, azonban maga az alkoholizmus ettől sokkal összetettebbe. Kevesebb alkohol fogyasztása esetén is kialakulhat a függőség és van, aki többet fogyaszt, mégsem függő.

Az alkoholizmusnak több vetülete van, a fizikai függőségtől sokszor erősebb a lelki függőség. Az alkoholista kezelése során ezért mindenre tekintettel kell lenni, mindent kezelni kell. Ezt kínálja a Felépülők Családi Felépülési Központ, ahol az addiktológiai szakemberek maguk is gyógyult alkoholisták. Így az érintettek biztosak lehetnek abban, hogy nincs olyan kérdés, amire ne tudnák a választ, és hogy a saját tapasztalatok mennyire segítenek. Az alkoholista kezelése ezzel, a Minnesota-módszeren alapuló 28 napos terápiával akár 75 százalékos hatékonyságú is lehet. Tehát akik ezen a terápián részt vesznek, 70-75 százalékban meggyógyulnak, boldogan élik további életüket alkohol nélkül.

Posted in | Tagged